Ličio jonų akumuliatoriai jūsų laivui ir kitom mobiliom transporto priemonėm

on
Categories: Uncategorized @lt

Kodėl siūlome LiFePO4?

Technologijoms progresuojant bei lyginant su įprastomis akumuliatorių technologijomis, LiFePO4 akumuliatoriai, vidutiniškai atlieka 3500 ciklų “DOD” (nemaišyti su ličio jonų, iki 800 ciklų) atveria naujas energijos kaupimo ir panaudojimo galimybes mobilioms transporto priemonėms – įkraunami sparčiau, didesnis saugiai panaudojamos energijos kiekis (iki 80% DOD) lyginant su standartiniam AGM akumuliatoriam saugiu panaudojamu energijos kiekiu (iki 35%) arba iki 55% specializuotu AGM gilaus ciklo. Prisilaikant naudojimo taisyklių – iškrova iki 80% talpos “DOD”, LiFePO4 akumuliatoriai patikimai tarnaus, net iki 3500 ciklų. Nurodyti ciklai ne riba akumuliatoriaus ciklų amžiui, tai skaičius kada ličio akumuliatorius dar turi 80% savo pirminės talpos. Jei naudosite iki 50% DOD, ciklų skaičius dvigubinasi, galima pasiekti iki 12000 prie 10% iškrovimo “DOD”.

Ką gali ličio geležies fosfato “LiFePO4” akumuliatorius?

Standartu laikomas 12V ir 100 Ah LiFePO4 akumuliatorius, sveriantis 12 Kg, gali nekenkdamas sau saugiai atiduoti 80% t.y. 80Ah savo elektrinės talpos su pastovia 50 A srove. Tai prilygsta 12V / 150 Ah bei 45kg-48kg sveriančiam gilaus ciklo AGM akumuliatoriui, atiduodančiam 55% savo elektrinės talpos. Yra absoliutus mitas, kad AGM gali atiduoti 100% savo deklaruojamos elektrinės talpos, nekenkdamas savo ilgaamžiškumui, kuris ir taip deklaratyviai yra iki 400 ciklų max, kurio mes bandymu keliu neįsivaizduotumėm pasiekti. Mesbandymų keliu sėkmingai užmušėm 6 vnt. AGM akumuliatorius (žinomo vardinio gamintojo) 130Ah bei 160 Ah talpos, kurie atlaikė tik 10 ciklų su 75% DOD. Eksperimentas mums kainavo 2k+ eur ir mes turime kuo pagrįsti savo teiginius. Eksperimente dalyvavo sudvigubinti 2x 160Ah bei 2x 130 Ah AGM akumuliatoriai, kurie maitino 2500W Mastervolt pure sin wave inverterį, kuris savo ruožtu tiekė 230V energiją elektriniam griliui 2.1 kW galios. Sistema eksperimento metu turėjo 12V / 80A generatoriaus palaikymą. AGM negali to, ką gali Ličio jonų akumuliatoriai.

Žvilgsnis į mūsų LiFePO4 gamybą

Li-ion V-battery production

Mūsų elektroninę parduotuvę artimiausiu metu pasieks sekantys Li-ion LiFePO4 akumuliatoriai (spauskite nuorodas pagal tipą): 12V/24Ah; 12V/36Ah; 12V/54Ah; 12V100Ah; 12V150Ah; 12V/150Ah starterinis, BMS 200A pastovus / 450A iki 3s, bei 24V/150Ah.

LiFePO4 techniniai duomenys

Patogus Bluetooth BMS stebėjimas

100-150 Ah 12V/24V LiFePO4 akumuliatoriai pagal mūsų užsakyma turės sumontuotą Bluetooth BMS opciją stebėti akumuliatoriaus parametrus:

Bluetooth BMS monitoring, control your energy

Informacija bus papildyta su nuorodomis į e-parduotivę jiems atvykus, užsisakykite pranešimą paspausdami čia.

Kuo skiriasi ličio geležies fosfato “LiFePO4” nuo ličio jonų?

LiFePO4 – daugiau ciklų, nuo 2000 net iki 12000, saugesni dėl aukštesnės užsiliepsnojimo temperatūros, nebijo šalčio, dirba nuo -20C iki +50C, nors ir mažesnis energijos tankis už ličio jonų (220 Wh/L), bet po metų LiFePO4 susilygina su ličio jonų LiCoO2 dėl pastarojo spartaus senėjimo. LiFePO4 vistiek 3 kartus lengvesni už AGM/GEL analogą. Puikios terminio stabilumo savybės. Dėl nominalios 3.2 V vienos celės įtampos ir jungimo grupėje, yra artimiausias analogas įprastiniam rūgštiniam akumuliatoriam ir 12V prietaisam. Palaiko didelę iškrovimo bei pakrovimo srovę – net iki 50% savo nominalios talpos, bei palaiko trumpalaikę max srovę, lygią savo talpai. Greičiausiai įkraunamas akumuliatorius, jei tik turite tinkamą pakrovėją. Eksplotacinis amžius 10 m ir daugiau. Nuo 2021 m Tesla automibiliai naudoja tik LiFePO4 chemijos akumuliatorius.

Ličio jonų – ciklai nuo 400 iki 1200 max, bijo šalčio, mažėja talpa, didesnis ir didelis savaiminio užsiliepsnojimo pavojus esant didelei naudojamai srovei A, jautrūs temperatūrai kai nėra tinkamo aušinimo kiekvieno pirštelio individualiai, mažesnis svoris, didesnis energijos tankis už LiFePO4 (nuo 250 iki 693 W·h/L). Nepalaiko didelės iškrovimo, pakrovimo srovės, sąlyginai ilgai kraunamas. Tai telefonų ir kompiuterių, šviesos prietaisų energijos šaltinis. Nominali celės įtampa (3.6 / 3.7 / 3.8 / 3.85V) daro komplikuotą naudojimą pakeičiant įprastinius akumuliatorius, degina elektronikos prietaisus, variklių šepetėlius dėl aukštos įtampos V jungiant grupėje (Lietuviškas išradimas).

Ką slepia AGM akumuliatoriu gamintojai bei pardavėjai?

Tai galima apibūdinti , kaip parašymą “mažomis raidėmis kitoje pusėjė”, ko niekas neskaito. Dažnas pirkėjas apsiriboja deklaratyviu pardavėjo pareiškimu, kad akumuliatorius geras, gero gamintojo ir viskas turėtų būti gerai. Vistik, kas tai? – tai AGM ir kitų rūgštinių akumuliatorių deklaruojamos talpos mažėjimas, kai akumuliatoriaus deklaruojama energijos talpa sąlyginiai 100 Ah yra sunaudojami greičiau, nei per 20 h. Kas tie 20h? – tai standartinis laikas, prie kurio visi akumuliatorių gamintojai matuoja deklaruojamą akumuliatorių energijos talpą Ah prie +20 C, tai ką visi mato užrašyta ant akumuliatorių . O kas, jei suvartojama energija greičiau nei per 20h? (elektrinis inkaras valgantis 15A). Atsakymas papratas – jūs neturite 100 Ah energijos kiekio, jūs turite net iki 35% mažiau, jei suvartojama per 5h ir net iki 75% mažiau, jei energiją suvartosite per 1h. Akumuliatoriaus sąlyginės talpos priklausomybe nuo Ah suvartojimo laiko, yra eksponentinis. Toks jau tas rūgštinio AGM/GEL akumuliatoriaus cheminis principas, kurio garsiai neviešina. Žema temperatūra yra kitas AGM akumuliatorų žudikas, ir vartotojas visada apsiskaičiuoja matydamas deklaratyvius AGM akumuliatoriaus skaičius 100 Ah (per 20h, prie 20C), kas yra parašyta matomiausioje akumuliatoriaus vietoje, nevertindamas prie kokios temperatūros ir kokią srovę vartotojas naudos akumuliatorių vėliau. Iš kitos pusės, jei vartojamas energijos kiekis nežymus, srovė sakykime 1A (nuotolinė kamera, signalizacija ir pan.), tai 100Ah GEL/AGM akumuliatorius gali atiduoti iki +20% nuo savo deklaruotos talpos. LiFePO4 akumuliatoriai talpos svyravimų Ah nuo naudojamos galios bei temperatūros pokyčių praktiškai neturi.